Kształtowniki Zimnogięte
KSZTAŁTOWNIKI ZIMNOGIĘTE
SCHRAG POLSKA
CO ROBIMY
Sprawdź nasze możliwości
Od lat 60-tych ubiegłego stulecia specjalizujemy się w produkcji kształtowników zimnogiętych. W zakresie naszych możliwości technologicznych są kształtowniki z blachy o grubościach od 0,50mm do 4,00mm. Z uwagi na szeroki zakres grubości przerabianych blach jesteśmy w stanie dostarczyć na budowę niemal wszystkie potrzebne elementy, począwszy od elementów dekoracyjnych tj. obróbki blacharskie i elewacje, skończywszy na kształtownikach zimnogiętych konstrukcyjnych tj. płatwie dachowe (profile Z, zetowniki), rygle ścienne (profile C, ceowniki), podstawy pod pasma świetlne, konstrukcje fotowoltaiczne, profile kontenerowe.
KSZTAŁTOWNIKI DEKORACYJNE
OBRÓBKI BLACHARSKIE I ELEWACJE
Kolejną grupą kształtowników znajdującą się w naszej ofercie są elewacyjne kształtowniki zimnogięte. Elementy elewacji stanowią wykończenie obiektu, a co za tym idzie muszą być wykonane z dużą dokładności i precyzją. Bardzo istotną kwestią jest płaskość powierzchni kaset i paneli elewacyjnych. Na efekt końcowy ma wpływ technologia wykonania, rodzaj i jakość użytego materiału oraz doświadczenie pracowników. Kasety i panele elewacyjne najczęściej są wykonywane z blachy stalowej o grubości do 2,0mm, natomiast w przypadku aluminium do 3,0mm. Z uwagi na swój dekoracyjny charakter blacha jest powlekana powłokami w kolorach z palety RAL lub może być malowana proszkowo. Niezbędnym elementem elewacji jest jej podkonstrukcja. Również jest wykonywana z kształtowników zimnogiętych. Elementy podkonstrukcji mogą być wykonane z kątowników, ceowników (profile C), zetowników (profile Z), profili omega czy sigma. Najczęściej stosowana jest blacha ocynkowana, choć może być również aluminiowa. Podobnie jak kasety i panele elewacyjne również elementy podkonstrukcji mogą być malowane proszkowo. Ma to istotne znaczenie w przypadku elewacji z widocznymi łączeniami.
Uzupełnieniem elewacji są obróbki blacharskie. Najczęściej są wykonywane z blachy ocynkowanej, powlekanej powłokami w kolorach z palety RAL, mogą być również wykonywane z blachy ocynkowanej, aluminiowej oraz nierdzewnej i kwasoodpornej. Ponadto na życzenie klientów dostarczamy również obróbki w wersji malowanej proszkowo.
Więcej o obróbkach blacharskich na www.schrag.pl
KSZTAŁTOWNIKI KONSTRUKCYJNE
PŁATWIE I RYGLE
Płatwie (zetowniki, profile Z) i rygle (ceowniki, profile C) są podstawowymi kształtownikami zimnogiętymi. Są stosowane głównie jako podkonstrukcja dachów (płatwie dachowe), oraz ścian (rygle) następnie do nich przykręcana jest płyta warstwowa. Zarówno płatwie jak i rygle są najczęściej wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej w gatunkach S450GD, S390GD lub S350GD. W celu łatwego i szybkiego montażu kształtowniki te są docinane na określoną długość oraz są otworowane zgodnie z przesłaną dokumentacją. Na budowę są dostarczane w paczkach natomiast na każdym elemencie jest umieszczony opis, którego celem jest ułatwienie identyfikacji elementów. Na produkowane przez nas kształtowniki zimnogięte konstrukcyjne wystawiamy certyfikat zgodności z normą PN-EN:1090 (CE).
Więcej o płatwiach i ryglach na www.schrag.pl
PODSTAWY POD PASMA ŚWIETLNE
podstawa skośna
podstawa kalenicowa prosta
podstawa kalenicowa
W naszej ofercie znajdują się również podstawy pod świetliki, podstawy pod pasma świetlne oraz pod klapy dymowe. Światło dzienne ma duży wpływ na człowieka, dlatego często na dachach hal przemysłowych są montowane zarówno punkowe świetliki jak również pasma świetlne ciągnące się przez całą halę. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania można również ograniczyć koszt energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia hali. Podstawy pod świetliki są najczęściej wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej, choć sporadycznie muszą również pełnić funkcję dekoracyjną. W tej sytuacji są wykonywane z blachy stalowej powlekanej powłokami w kolorach z palety RAL. Aby umożliwić łatwy montaż podstaw są one produkowane indywidualnie pod konkretne zamówienie. Mają wymagane długości i wymiary w przekroju poprzecznym oraz wykonywane są z określonego gatunku i grubości blachy. Ponadto są również otworowane. W komplecie dołączane są również elementy złączne: kątowniki narożne, blachy łączące podstawy wzdłużne, stężenia poprzeczne, oraz dodatkowe wsporniki których zadaniem jest zwiększyć sztywność i nośność pasma. W przypadku punktowych podstaw pod świetliki mogą mieć one kształt stożkowy z wyciętymi i wygiętymi specjalnymi listwami będącymi integralną częścią podstawy. Dzięki temu nie jest konieczne stosowanie dodatkowych elementów złącznych.
Więcej o podstawach pod świetliki na www.schrag.pl